25.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Премиерот Заев и министрите Филипче и Царовска на средба со пензионери од Скопје

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе одржат неформална средба со пензионери од Скопје.

Средбата како што соопшти владината прес -служба, ќе се одржи во свечена сала во Владата на Република Северна Македонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com