20.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Премиерата на филмот за новиот Бонд ќе биде најголемата светска забава досега: „Платени се сериозни пари!“

Најчитани вести

Според светските медиуми, средствата се одобрени

Ако сè оди како што треба, оваа година конечно ќе ја видиме премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд, наречен „No Time To Die“. Според британскиот весник „Metro“, ​​нѐ чека најекстравагантната премиера во Светот.

Според нив, ќе бидат издвоени сериозни средства за овој настан.

– Мислат дека можат да ја изведат најголемата лична премиера од постпандемиската ера и веќе издвоија огромни 10 милиони фунти за настан во Англија што ќе сигнализира враќање на овие светкави лансирања на филмови што сите ги пропуштија – рече изворот и опиша како би изгледало сето ова

– Тие (организаторите на премиерата) гледаат на најголемите места во Лондон, почнувајќи од Вембли и спуштајќи се оттаму, и се прашуваа за „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес за американската премиера – изјавува овој неименуван соговорник.

– Парите се издвоени за најголемата премиера на Бонд досега, а тие напорно работат за да успеат во тоа – се наведува.

Како што се наведува, премиерата на филмот „No Time To Die“ е закажана за 8 октомври.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести