10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Преку милион навивачи на Фенербахче во живо го следеле летот на Озил!

Најчитани вести

„Флајт Радар 24“ објави дека преку милион навивачи на Фенербахче во живо го следеле летот на Месут Озил од Лондон до Истанбул.

Турските фудбалски фанови се позати како вистински фанатици, но навивачите на Фенербахче направија нешто што досега не е видено.

„Флајт Радар 24“, објави дека еден милион фанови на Фенербахче преку нивниот сајт во живо го следеле летот на Месут Озил од Лондон до Истанбул, пикот се случил кога во еден момент биле уклучени дури 300.000 Турци.

Озил наскоро треба да го комплетира трансферот во Фенербахче за кој навива уште од дете.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести