18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Преклопниот смартфон на Samsung се појави на фотографии

Најчитани вести

По објавата на Galaxy Fold, Samsung изгледа одлучи да се фокусира на работата на преклопниот/clamshell теелфон, кој изгледа слично како Motorola Moto RAZR. Телефонот може да се преклопи/свитка во центарот, а на фотографиите може да се види punch-hole отвор во центарот на горниот дел на дисплејот.

На задната страна се наоѓа систем со две камери, поставени хоризонтално, заедно со блиц. Покрај системот на камери, видлив е малиот дисплеј кој би можел да прикажува време, известувања и други информации.

Фотографиите на смартфонот се објавени на страниците на Weibo, а се очекува дека Samsung овој преклопен телефон ќе го објави на кинескиот пазар во следните месеци.

извор: USB.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com