Home » Прекинато водоснабдување поради дефект на ул. „Методија Андонов Ченто“

Прекинато водоснабдување поради дефект на ул. „Методија Андонов Ченто“

by Журнал.мк

ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека поради уличен дефект од Ф-125 мм на ул. „Методија Андонов Ченто“ (до самофорите) во населба Ченто, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.М.А.Ченто и населба Сингилиќ со намален притисок. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до санирање на дефектот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More