9.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Презентација на приоритетите на словенечкото претседателство со ЕУ пред собраниските комисии

Најчитани вести

Во Собранието денеска седница ќе одржат Националниот совет за евроинтеграции и на Комисијата за европски прашања на која ќе бидат презентирани приоритетите на словенечкото претседателство со ЕУ.

На седницата ќе биде презентирана Програмата и приоритетите за работата на словенечкото претседателство со Советот на Европската Унија за периодот јули-декември 2021 година, од страна на Амбасадорот на Република Словенија во Република Северна Македонија, Милан Предан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести