9.8 C
Skopje
Tuesday, May 17, 2022

Презентација на новооснованите компании од Ин Група, дел од Оперативниот план за вработување

Најчитани вести

Фондот за иновации и технолошки развој денеска ќе ги презентира новооснованите компании од Ин Група, која е дел од Оперативниот план за вработување.

На презентацијата, како што соопштуваат од ФИТР, ќе се обратат министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски, директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска и Нарине Сахакиан, постојана претставничка на Програмата за развој на Обединети Нации, како и дел од лицата кои добија поддршка за основање на компании со иновативен потенцијал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com