29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Презентација на новата противпожарна скала

Најчитани вести

Противпожарната Бригада на Град Скопје и специјалните единици за спасување на Министерството за внатрешни работи вечерва во 19:30 часот ќе изведат јавна презентација за новата противпожарна скала.
Презентацијата ќе се одвива на улица „11 Октомври“, на потегот од Тутунски комбинат до крстосницата кај Црвен Крст. За таа цел, во период од 18:00 до 21:00 часот сообраќајот на овој потег ќе биде пренасочен.
На настанот ќе се обрати градоначалникот Петре Шилегов

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com