32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Пред 14 години го воодушеви светот, а вака изгледа денес Лола од серијата „Un paso adelante“

Најчитани вести

Почетокот на 21 век една од најпопуларните серии во светот беше шпанската „Un paso adelante“, односно „Чекор напред“.

Работната верзија на серијата е сместена во училиштето за сценски уметности „Кармен Аранс“, основна во 1978 година, а на тешкиот приемен испит секоја година се појавуваат повеќе од стотина кандидати, талентирани за музика, танц, глума.

Една од главните улоги во ова остварување ја толкуваше преубавата Беатрис Луенго. Таа беше темпераментната и огнена Долорес Лола Фернандес.

Беатрис за кратко време, поточно од 2002 до 2005 година го освои и го воодушеви светот.

Да се потсетиме како Беатриз Луенго ја играше улогата на Лола Фернандес во серијата „Un paso adelante“.

Беатриз денеска има 36 години и повремено се занимава со глума. Таа е навлезена во музиката, а за време на својата кариера „исфрли“ многу песни кои станаа хит на шпанското говорно подрачје./slobodenpecat.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com