17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Пред светската слава: Ова беа првите улоги на холивудските ѕвезди!

Најчитани вести

Џенифер Лоренс
Пред нејзината филмска кариера, таа снимаше реклами и работеше како модел. На 14-годишна возраст, таа ја освои наградата за Екрански актери за улогата во промотивното видео на МТВ „My Super Sweet 16“. Истата година, таа се појави во реклама за Бургер Кинг.

24sata

Бред Пит
Неговата кариера тргна по нагорна патека по улогата во хитот „Телма и Луиз“, но пред тоа се појави во филмовите „Хунк“ и „Помалку од нула“ на кои не беше потпишан ниту. Тој се појави во неколку реклами во 80-тите години на минатиот век, вклучително и една за Pringles.

77th Golden Globe Awards - Press Room - LA

Џенифер Анистон
Нејзината прва улога беше во успешната серија „Пријатели“, а првото појавување на телевизија беше во серијата „Молој“, која траеше кратко, само седум епизоди. Во истата серија се појави и Мајми Бијалик од „The Big Bang Theory“.

21st Annual Screen Actors Guild Awards - Arrivals

Вил Смит
Смит сакаше да стане рапер и на 16-годишна возраст се здружи со неговиот пријател Џеј Дипер и така се формираше дуото ДЈ Џеј Вил и Фреш Принс. Тие дури освоија и Греми во 1988 година, но по проблемите со УЈП, Смит изгуби многу пари. Тој постигна успех во серијата „Принцот од Бел Ер“ во 1990 година.

Abu Dhabi Grand Prix - Race - Yas Marina Circuit

Леонардо ди Каприо
Во интервју за магазинот „Пипл“ во 1998 година, Ди Каприо откри дека кариерата ја започнал во ТВ реклами, а една од поголемите била за „Мечбокс“ кога имал 14 години.

German premiere of

Џони Деп
Џони Деп се преселил во Лос Анџелес затоа што сакал да се занимава со музика, но се префрлил на глума откако неговата тогашна сопруга, исто така актерка, го запознала со Николас Кејџ. Првата улога на Деп беше во хорор филмот на Вес Крејвен „Хорор во улицата брест“.

Johnny Depp court case

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com