21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Пред две години мораше да абортира во четвртиот месец од бременоста, а сега актерката чека трето дете

Најчитани вести

Манекенката и актерка Мила Јововиќ (43), која неодамна морала да ја прекине бременоста во четвриот месец, повторно ќе се оствари во улогата на мајка, а веста ја сподели на социјалните мрежи.

„Дознав дека сум бремена пред 13 недели и не ми беше сеедно. Поради своите години и поради тоа што претходниот пат го загубив бебето не сакав да се врзам за ова. Последниот месец го поминувам со лекарот и со семејството и конечно сè е во ред. Очекувам девојче, посакајте ми среќа“, напиша убавата актерка на Инстаграм.

Да потсетиме, Мила Јововиќ со сопругот режисер Пол Андерсон ги има ќерките Евер Габо (12) и Дашиел Идан (4).

Mila Jovović

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com