Home » Предупредување до Американците да не патуваат во Канада

Предупредување до Американците да не патуваат во Канада

by Журнал.мк

Американските центри за контрола и превенција на болести издадоа предупредување до Американците да не патуваат во Канада, поради зголемениот број на нови случаи на заразени со Ковид-19 во државата.

Центрите го зголемија своето предупредување да не се патува на „Ниво четири: многу високо“ за Канада, советувајќи ги Американците да не патуваат во соседната земја.

ЦКПБ моментално категоризираат скоро 80 дестинации низ светот на ниво четири. Канада е топ дестинација за патување за Американците.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More