30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Преговорите на украинските сили и бунтовниците без резултат

Најчитани вести

Украинските сили и проруските бунтовници не постигнаа договор за размена на заробениците и повлекување на трупите по неколкучасовните преговори за конфликтот во источна Украина.

Претставниците на Украина, Русија и бунтовниците се состанаа во Минск за да разговараат за условите за размена на заробениците по привремениот договор постигнат на мировните преговори во Париз минатата година.

Претставничката на бунтовниците во Контакт групата, Олга Кобцева рече дека преговорите не дале резултат, наведувајќи го како главна пречка одбивањето на Украина да ги ослободи затворениците од обвинението за кривични дела.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com