32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Прегазен пешак во кичевско

Најчитани вести

Кичево,19 септември- Вчера во 11.30 часот на регионалниот пат Кичево – Осломеј, патничко возило „шевролет матиз“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ј.У.(76) од кичевското село Србица, удрило во пешакот Л.А.(67) од село Туин, кичевско.

„Во незгодата Л.А. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар во Кичево. Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица Кичево“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com