27.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Прегазен пешак во Илинден, починал на местото на несреќата

Најчитани вести

Скопје, 16 декември- Прегазен пешак во нас. Илинден. Имено, дваесет и едногодишно момче со автомобил удрило во 79-годишен пешак, кој починал на местото на несреќата.

Полицијата соопштува дека несреќата се случила вчера во 19 и 20 часот на локален пат во населба Илинден, Скопје, кога автомобил „Голф“ со скопски регистарски ознаки, управуван од М.В.(21) од село Марино, скопско, удрил во пешак С.С.(79) од населба Илинден, кој починал на местото на настанот.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com