32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Прегазен пешак во Велес, со тешки повреди пренесен во болница

Најчитани вести

Велес, 22 ноември- Вчера напладне на улицата Борис Трајковски во Велес, возило управувано Н.Д.(67) од Велес, удрило во 86-годишен пешак.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Општата болница Велес за укажување лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com