-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Прегазен велосипедист во Велес, младото момче итно пренесено во болница

Најчитани вести

На 22.11.2022 околу 19.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„8 Септември“ во Велес, патничко возило „сеат леон“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(47) од Велес, удрило во велосипед управуван од Х.У.(22) од Велес.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Општа болница Велес. По овластување од Јавен обвинител, увид на местото извршила увидна екипа од СВР Велес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести