22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Прегазена жена во Битола

Најчитани вести

Битола, 3 декември- Битолчанката Б.А.(33) е тешко повредена откако била удрена од автомобил. Несреќата се случила вчера утрото на крстосница помеѓу бул..„1 Мај“ и ул.„Стив Наумов“ во Битола.

„Автомобил ,,Фолксваген поло“, со битолски регистарски ознаки, управуван од П.Т.(40) од Битола, удрил во пешакот. Во незгодата Б.А. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница во Битола за укажување на лекарска помош“, информираат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Битола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com