4 C
Skopje
Friday, January 22, 2021

Прво годишно обраќање на Пендаровски во Собранието

Најчитани вести

Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски денеска во 12 часот ќе се обрати пред пратениците во Собранието.

Ова ќе биде прво годишно обраќање во законодавниот дом на Пендаровски од стапувањето на должност во мај годинава, по победата на претседателските избори.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести