19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Првите свадбени фотографии на Рафаел Надал и Марија Перељо кои се венчаа на Мајорка

Најчитани вести

Рафаел Надал се ожени. 33-годишниот тенисер стапи во брак со Марија Франциска Перељо, со која е во врска повеќе од 14 години.

Свадбата на шпанскиот спортист се одржа изминатиот викенд на Мајорка, а досега се објавени само две официјални фотографии од интимната церемонија.

Среќната невеста шармираше во романтична венчаница од дизајнерката Роса Клара./femina.mk

Рафаел Надал и Марија Франциска Перељо
Рафаел Надал и Марија Франциска Перељо
Рафаел Надал и Марија Франциска Перељо

Видео од изработката на венчаницата:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com