Home » Првиот Cadillac Escalade-V е продаден за 500.000 долари

Првиот Cadillac Escalade-V е продаден за 500.000 долари

by Журнал.мк

Првиот произведен Cadillac Escalade-V беше продаден на аукцијата Barrett-Jackson во Лас Вегас…

Првиот Escalade беше продаден за 500.000 долари за Pensole Lewis College of Business & Design, единствениот афро-американски колеџ и универзитет во Мичиген. Дополнителни 25.000 долари биле донирани од спонзор, а чекот бил напишан на вкупно 525.000 долари.

PLC нуди програми за дизајн, одржливост, бизнис, STEM и уште многу други работи за да им служи на младите креативци во различни индустрии.

„Cadillac е шампион на големи соништа и смели амбиции, а ние сме воодушевени од овој резултат на аукцијата“, изјави заменик-претседателот на Cadillac, Рори Харви.

„Ние сме му благодарни на Barrett-Jackson што обезбеди платформа која ќе помогне да се направи разлика за следната генерација креативци во родниот град на Cadillac, Детроит“.

PLC им нуди на студентите можност да ги унапредат своите знаења и вештини преку интензивни наставни програми фокусирани на обезбедување искуства од реалниот живот релевантни за нивните дисциплини. Пристапот за финансирање на PLC ја намалува бариерата за влез за сите студенти кои се заинтересирани за образование, со оглед на тоа дека корпоративните партнери како што се Cadillac ги финансираат мајсторските курсеви, школарина и домување за студенти.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More