21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Првиот човек на Ла Лига е против враќањето на Нејмар во Барселона поради една причина

Најчитани вести

Претседателот на Ла Лига, Хавиер Тебас во интервју за „Онда Серо“ го коментираше евентуалното враќање на бразилскиот интернационалец Нејмар во редовите на Барселона.

Првиот човек на една од најсилните светски лиги е против враќањето на Нејмар во Барселона затоа што според него тој не се однесувал баш најдобро.

  • Не би сакал да го видам Нејмар назад во Ла Лига затоа што тоа не е добар пример. Доколку тој се однесуваше подобро…ќе беше подобар играч. Во Ла Лига секогаш сакаме да ги носиме најдобрите играчи, но во случајот со Нејмар, неговото однесување не е добро за лигата. Работевме напорно за да изградиме сопствени вредности во Ла Лига и сега не сакаме да ги промениме истите, -истакна Тебас алудирајќи на заминувањето на Нејмар од Барселона кое не заврши баш во најдобар ред.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com