3.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Првиот авион на новата црногорска авиокомпанија Ер Монтенегро слета на белградскиот аеродром

Најчитани вести

Првиот авион на новата црногорска авиокомпанија Ер (Air) Монтенегро слета утрово на белградскиот аеродром „Никола Тесла”, со што е означен почеток на комерцијални летови.

Црногорскиот министер за економски развој Јаков Милатовиќ пристигна со авионот од Подгорица.

По банкротот на Монтенегро ерлајнс, Владата на Црна Гора ја основаше авиокомпанијата ТоМонтенегро, која лета под брендот Ер Монтенегро.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести