32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Прва победа за Арсенал под водство на Љунгберг

Најчитани вести

Екипата на Арсенал синоќа го совлада Вест Хем со 3:1 и ја запиша првата победа со Фреди Љунгберг на тренерската позиција.

Воедно „топчиите” ја прекина серијата од девет натпревари без победа.

Претходно Арсенал последен триумф забележа на 24 октомври на натпреварот во Лига Европа против Гимараеш (3: 2).

По 16 кола во Премиер лигата Арсенал се наоѓа на 9. место со 22 бода, додека Вест Хем е 16-ти со 16 бода.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com