-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкендија со голот на Гури поведува против „лавовите“, Брегалница шокирана од Борец (ВИДЕО)

Најчитани вести

ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 15. КОЛО….

Битола: ПЕЛИСТЕР – СКОПЈЕ (0-0)

Скопје: ШКУПИ – СТРУГА ТЛ (0-0)

Штип: БРЕГАЛНИЦА – БОРЕЦ (0-1)

Ѓорѓевиќ 4′

Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – ШКЕНДИЈА (0-1)

Гури 12′

Кавадарци: ТИКВЕШ – РАБОТНИЧКИ (0-0)

ВЧЕРА

РЕНОВА – АК. ПАНДЕВ 1-2

МАКЕДОНИЈА ЃП – ШКЕНДИЈА (0-1)

0-1 – 12′ – ГОООООЛ ЗА ШКЕНДИЈА. По корнерот од левата страна, на одбиената топка и дополнителното нафрлување Синдрит Гури ефектно од 7-8 метри стрела во мрежата на „лавовите“

МАКЕДОНИЈА ЃП – ШКЕНДИЈА (0-0)

7′ – Убава шанса за Шкендија. Тимовски од десно одлично нафрла, но пред голот на Македонија ЃП никој не ја зафаќа топката

БРЕГАЛНИЦА – БОРЕЦ (0-1)

0-1 – 4′ – ГОООООЛ ЗА БОРЕЦ. Изненадувачки, Борец доаѓа до брзо водство во Штип со голот на Крста Ѓорѓевиќ

  • Македонија ЃП под водство на Муарем Бајрами во последните четири натпревари има едно реми и три едноподруго победи. Сега „лавовите“ водени од Бајрами го сакаат „скалпот“ и на Шкендија

ПОЧЕТОК НА НАТПРЕВАРИТЕ ОД 15. КОЛО ВО ПМФЛ

  • Познати се составите за пресметката во Штип меѓу Брегалница и Борец

====================================================================================

На натпреварите од денешното 15. коло од ПМФЛ, најинтересните пресметки во Скопје. Во Ѓорче Петров, Шкендија гостува на Македонија ЃП, а Шкупи на Чаир ја пречекува Струга ТЛ.

Сите најнови случувања, шанси и голови од денешните средби ќе можете да ги следите во живо на ЕКИПА.МК.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com