-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Првата честитка за Меси, дојде од Нејмар

Најчитани вести

Нејмар и Меси се големи пријатели надвор од теренот, синоќа водеа жестока битка на теренот на „Маракана“, но веднаш по последниот судиски свиреж првата честитка за аргентинската фудбалска легенда пристигна од неговиот бразилски пријател.

Додека „гаучосите“ го креваа на раце селекторот Скалони, Нејмар во мешаницата го бараше и го најде Меси, честитајќи му на успехот што Лео толку долго го чекаше и го посакуваше.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести