Home » Прајс: Не е предвидена средба Блинкен – Лавров на Самитот на Г-20

Прајс: Не е предвидена средба Блинкен – Лавров на Самитот на Г-20

by Журнал.мк

Портпаролот на Стејт департментот Нед Прајс изјави дека не е предвидена средба на американскиот државен секретар Ентони Блинкен со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на Самитот на Г-20.

Прајс истакна дека е предвидено на Самитот на Г-20 што ќе се одржи на Бали, да се разговара против руската инвазија врз Украина.

– Не сум во позиција да ја објаснувам кореографијата на претстојниот Самит, но секако не би очекувал средба меѓу секретарот Блинкен и министерот за надворешни работи Лавров, наведе Прајс.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More