32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Пратениците ќе им поставуваат прашања на премиерот и на министрите

Најчитани вести

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе се одржи седница за поставување пратенички прашања.

Пленарна седница за поставување пратенички прашања се одржува еднаш во месецот и тоа секој последен четврток..

Први за поставување пратенички прашања на премиерот и министрите се вообичаено пратениците од опозициските партии.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com