27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Пратеник пријавен од сопругата во полиција

Најчитани вести

Синоќа во 21 часот и 30 минути 37-годишната М.А. го пријавила сопругот К.А. дека се расправал со неа и сакал да ги земе со него нивните деца.

Како што информираат од МВР полициски службеници излегле на местото на пријавата за расчистување на случајот. Станува збор за пратеникот Костадин Ацевски од СДСМ, кој во телефонски разговор за Телма рече дека имал брачни расправии со сопругата но тврди дека немало поголем инцидент ниту насилство. Неговата сопруга синоќа го пријави полициската станица Ѓорче Петров..

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com