26.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

По 20 години пауза се враќа на сцената, Росана ќе пее на „Макфест“

Најчитани вести

Росана Сариќ – Тодоровска, една од најомилените пејачки во Македонија, по долги години пауза повторно се враќа на сцената.

Триесет и четвртото издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, кое ќе се одржи на 10, 11 и 12 октомври во Штип ќе биде шаренолико и ќе понуди песни од разни музички правци, од класичен шлагер, поп-рефрени, рок-нумери, песни со етнопризвук, романси, електро-поп.

Владимир Дојчиновски, кој годинава вторпат е уметнички директор на „Макфест“ најави дека на фестивалот се враќаат и поранешни победници и реномирани имиња од македонската естрада.

Годинава на фестивалот ќе ги имаме и Росана Сариќ-Тодоровска, Елена Петреска, се враќа и Александар Ристовски-Принц, имаме интересно дуо составено од Александар Митевски и актерот Драган Спасов-Дац. На фестивалот ќе настапат и пинковите ѕвезди Мартија Станојковиќ, Огнен Здравковски, Мартинијан Кириловски и Трајче Георгиев, потоа Игор Узунов, Барбара, Виктор Апостоловски, како и тројца штипски изведувачи – рече Дојчиновски./plusinfo.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com