4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

По 11 години, падна снег во Алжир

Најчитани вести

Снег падна во пустинските области во југозападниот дел на Алжир.

По два сушни месеци во регионот Башар, студен бран донесе снежна покривка, прва во последните 11 години, јавија локалните медиуми.

Поради снегот затворени се и неколку локални патишта.

Во Алжир, климатските аномалии зачестија во последната деценија. Во градот Аин Сефра паѓаше снег во 1979, 2016,2017, 2018,2021 и 2022.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести