3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

По судска наредба уапсен 27 годишник од Куманово

Најчитани вести

На 18.10.2021 во 11.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода М.З.(27) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по член 300 став 1 од Кривичниот законик за „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“.

Тој бил спроведен во Основен суд Куманово за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com