Home » По спектакуларниот натпревар во Бундес-лигата, полицаец пукал во комбе на навивач

По спектакуларниот натпревар во Бундес-лигата, полицаец пукал во комбе на навивач

by Lina Muslija

Неверојатен натпревар полна со пресврти и со осум гола и гол за нереални 4:4 во 97.минута, се одигра во првото коло од Бундес лигата. Фудбалерите на Аугсбург на домашен терен губеа со 0:2 од Борусија Менхенгладбах во 27. минута, 1:3 во 37. минута, а откако домашниот тим направи нестварен пресврт, гостите бод спасија во 97.минута од натпреварот.

Меѓутоа, додека овие два клуба го играа еден од најспектакуларните натпревари во последно време, надвор од стадионот се случи бизарен инцидент.

Имено, еден полицаец, наводно, случајно пукал во комбето на навивач на Борусија. За среќа во моментот на инцидентот немало никој во комбето, но од истрелот се здобиле со траума тројца полицајци, додека еден се здобил со гребаница.

Според полицискиот извештај, до пукањето дошло околу 17 часот и 30 минути, веднаш по завршувањето на средбата, а освен комбето било оштетено и едно полициско возило.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More