8.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

По смртта на претседателот на Тунис, претседателските избори ќе се одржат на 15 септември

Најчитани вести

Претседателските избори во Тунис ќе се одржат на 15 септември, соопшти вечерва Независната изборна комисија.

Комисијата го објави соопштението по веста дека почина претседателот Бежи Каид Есебси.

Есебси претходно беше примен во болница, третпат во последните неколку недели, јавија локалните медиуми.

Тој беше првиот демократски избран претседател на Тунис во 2014 година, по „арапската пролет“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести