Home » По Словенија, невреме и во Србија и Хрватска

По Словенија, невреме и во Србија и Хрватска

by Журнал.мк

Поројни дождови и град во делови од Србија и Хрватска. Нивото на реката Сава кај Загреб достигна рекордно ниво.

Во областа Брдовец се поплавени повеќе домови, а населението се евакуира. Во невремето во Словенија загинаа четири лица.

Поплавите и свлечиштата уништија значителен дел од инфраструктурата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More