24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

По скандалот што речиси го уништи нивниот брак, тие конечно споделија тајна што ја чуваа дури 6 месеци

Најчитани вести

Во јуни минатата година, британскиот „Дејли меил“ откри дека славниот пејач Џастин Тимберлејк и неговата сопруга, актерката Џесика Бил, го очекуваат своето второ дете, а шест месеци подоцна ја потврдија веста за раѓањето на нивното бебе.

Џастин (39) и Џесика, една година помлада, добија момче, а среќната вест ја откри Џастин во шоуто на Елен Деџенерис. Ова е нивно второ дете, откако пред пет години добија и момче по име Силас.

“Неговото име е Финес, тој е одличен, многу симпатичен и никој од нас не спие. Но, ние сме возбудени, не можеме да бидеме посреќни и поблагодарни”, рече Џастин пред камерата. Иако можеби е невообичаено за нас, името Финес е често во Америка. Има хебрејско потекло, потекнува од зборот Пинчас, што значи „пророштво“.

Елен го праша Џастин дали има нешто поразлично од раѓањето на нејзиниот прв син, а тој се пошегува на тоа прашање. “Повеќе не се гледаме. Не, не, многу се забавуваме. Силас е многу возбуден”, рече тој. Џастин и Џесика не се фотографираат заедно во јавноста од март минатата година, а се верува дека цело време престојуваат во нивниот дом во Биг Скај, Монтана, а на социјалните мрежи споделија само неколку заеднички фотографии.

Сè се случи по наводната врска на Џастин со 31-годишната актерка Алиша Вејнрајт, со која беше снимен за време на ноќното излегување во Њу Орлеанс пред осум месеци кога снимаа заедно филм во кој играат љубовници.

На фотографиите Џастин го допира коленото на Алис и ја држи за рака, а очевидците изјавија дека тој не носел венчален прстен и дека двоецот изгледал прилично блиску. Две недели подоцна, пејачот и испрати јавно извинување на својата сопруга преку социјалните мрежи.

“Јас избегнувам озборувања колку што можам, но мислам дека е важно моето семејство да проговори за неодамнешните гласини што им наштетиле на луѓето што ги сакам. Пред неколку недели покажав голема грешка во проценката, но да бидам јасен, меѓу мене и колешката нема ништо “, рече тогаш Џастин. Џесика никогаш јавно не ја коментирала ситуацијата, исто како Алиса, која и се посвети на својата кариера, но на Џtастин му се чини дека сè е простено.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com