17.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

По речиси половина век, АББА објави нов спот за легендарната песна „Chiquitita“

Најчитани вести

Шведскиот бенд „АББА“ објави нова верзија на спотот со стихови за нивниот хит „Chiquitita“ од 1979 година. Песната, која е водеки сингл од албумот „Voulez-Vous“, важи за една од најуспешните во историјата на бендот.

„Chiquitita“ е една од ретките песни на „АББА“, кои се објавени без посебен видеоспот. Па за видеото е користена телевизиска верзија на песната, снимена од Би-би-си во Швајцарија во 1979 година. Спотот е снимен на планинска падина со снешко во позадина. Додека овој пат тој има стихови.

Бендот неодамна повторно се обедени за да го издадат „Voyage“ – деветтиот студиски албум на бендот, кој е прв по 40 години. Тие најавија и концертно искуство – со нивните дигитални аватари, придружени од бенд во живо. Првиот концерт е закажан на 27 мај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com