5.8 C
Skopje
Saturday, March 25, 2023

По разводот Викторија Јаначковиќ по гаќички за инат на силиконите

Најчитани вести

Некогашната прудружничка на Мис Македонија и стоматолог Виткорија Јаначковиќ се разголе и им се обрати, како вели,  на силиконските старлети . „Редно е да ви проработат мечтите низ суптилна уметност. Без оноа на што се палите секојдневно. Фејк филтери и ботокси, силиконски газови, уста 5 минути пред неа и празен поглед. Оправете се!“ – напиша Викторија. Таа е дипломираниот стоматолог, и едно време беше шеф на кабинетот на тогашниот заменик министерот за култура Драган Недељковиќ, во владата на Никола Груевски. И тогаш го носеше епитетот најубава шефица на кабинет.

Во август во  2016 година таа се омажи со  Никола Тасески, па замина да живее во Англија . Но по речиси две години брак, двојата се раздели, па Викторија се врати во Македонија. Веднаш по доаѓањето сними фотосесија за Елена Лука, а беше и на промоцијата на книгата на Игор Џамбазов.

Текстот  По разводот Виткорија Јаначковиќ во гаќички за инат на силиконите е превземен од Reporter.mk.

Најнови вести