3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

По пронаоѓање прашкаста материја притворени двајца делчевци

Најчитани вести

На 15 октомври 2021 година во 23:30 часот полицијата ги лиши од слобода 28 годишниот М.Д. и С.К (21). Кај двајцата Делчевци при извршен претрес пронајдена е прашкаста материја поради што се приведени во полициската станица, информираат од полицијата.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена кривична пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com