По победата во „Задруга 2“ Луна Џогани се упати кон Скопје- кога ќе видите што прави ќе останете во неверување

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Победничката на „Задруга 2“ Луна Џогани по излегувањето од реалното шоу не додржа и веднаш се упати кон нашата земја за да започне нов чекор во својот живот.

Имено таа на својот Инстаграм профил се пофали дека отпатувала во Скопје и тоа во студиото на Дарко Димитров за да ја сними својата прва песна.

-Драги мој, денес ми е еден од деновите за паметење. Наскоро со вас ќе го споделам, напиша Луна на својот Инстаграм профил.

Освен тоа фотографија од студиото сподели и Дарко Димитров кој напиша дека е време за во студио, погледнете.

Инаку претходно во истото студио двете свои песни ги сними и Анастасија Ражнатовиќ.

T.E.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.