19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

По неа воздивнуваше цел Холивуд, глумеше со Елвис Присли, а вака денес изгледа славната Ен Маргрет

Најчитани вести

Љубителите на светската кинематографија сигурно се сеќаваат на славната глумица Ен Маргрет Олсон, која во 60-те и 70-те години на минатиот век важеше за една од најубавите жени во светот.

Црвенокосата убавица со потекло од Стокхолм привлече внимание со улогата во филмот „Pocketful of Miracles“ (1961 г.), за која доби Златен глобус.

Добила можност да глуми и со Елвис Присли во „Viva Las Vegas“, а се зборувало и дека била во врска со него.

Освен со глума, Маргрет успешно се занимава и со музика, а издала вкупно 14 албуми. Настапувала и со Тикна Тарнер./slobodenpecat.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com