7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

По Габриела Јунион и Џејми Фокс рече дека доживеал расистички напад во Дубровник

Најчитани вести

По глумицата Габриела Јунион и нејзиниот колега Џејми Фокс рече дека доживеал расистички напад во Дубровник. Тој објасни дека бил нападнат во 2017 година од двајца пијани мажи. Тие го навредувале, а целиот настан го објавил на „Инстаграм“.

„Пијани Хрвати ни пријдоа на маса и нѐ нападнаа. Нѐ пцуеја, нарекувајќи нѐ со погрдни зборови“, рече Фокс.

Во таа прилика брзо реагирал и персоналот на ресторанот, кој ги оддалечил пијаните Хрвати, а набрзо полицијата ги уапсила двајцата мажи кои го навредувале Џејми Фокс. Иако доживеал непријатности глумецот сепак вели дека Дубровник е убав град.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com