21.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

По веридбата омилениот „Пријател“ покажа нов член на семејството

Најчитани вести

Ѕвездата на хит серијата „Пријатели“, 51-годишниот актер Метју Пери, на крајот на минатата година, според светските медиуми, ја запросил девојката, 29-годишната менаџерка Моли Хурвиц.

‘Решив да се верам. За среќа, сега излегувам со најдобрата жена на планетата “, рече тој во тоа време. Сепак, иако сè уште не застанаа пред олтарот и рекоа „да“, овој пар стана побогат за друг член – кученце, со кое „Чендлер“ се пофали на социјалните мрежи.

Имено, популарниот актер со ново милениче се пофали со својот неодамна отворен Инстаграм профил, каде за кратко време го следеа скоро седум и пол милиони луѓе. ‘Јас и Алфред сме. Кој е посладок? Не одговарајте на ова прашање ‘, рече актерот покрај спонтаната фотографија на која позира со кутре.

Коментарите од ентузијастичките обожаватели, како што се очекуваше, брзо почнаа да се следат. „ах, Чендлер …. Ако не бевте свршени …“, „и двајцата сте премногу слатки, прекрасни“ , ‘грижи се за него, те молам …. Тој е прекрасен’, се само некои од многуте коментари.

Да потсетиме, овој актер, кој е поврзан со проблеми со алкохол и дрога, започна да се забавува со Моли во 2018 година, а првите празници, наводно, ги поминале заедно претходната година. Иако досега ја држеа својата врска далеку од очите на јавноста, тие беа ’фатени’ за прв пат во 2019 година а во мај минатата година се шушкаше дека раскинале. Сепак, се чини дека двојката ги реши несогласувањата, а фактот дека 51-годишникот истакна колку Моли му помогна во борбата против пороците, секако придонесе за тоа.

Сепак, на крајот на минатата година, странските медиуми објавија дека Метју ќе влезе во брак со доза на претпазливост, поточно, дека планира да потпише предбрачен договор во неверојатна сума од 120 милиони долари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com