8.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

По бурата во животот – Кајмакоски праша „Дали ова лице ви звучи познато“

Најчитани вести

Даниел Кајмакоски на јавноста стана познат со неговото учество во регионалното музичко шоу „Х фактор“ каде победи и ја направи Македонија горда, а потоа се појави во ТЛЗП.

Кајмакоски настапуваше во Црна Гора каде што и преку лето се наоѓаат и голем број на пејачи поради летната сезона, па се сретна со својот другар Бане Мојиќевиќ.

Тој ја искористи оваа средба за една заедничка фотографија која ја објави на социјалните мрежи, а во описот напиша: – „Дали ова лице ви звучи познато“/press24.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести