10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Почнува „Преспански јаболкобер“: Симболично откинување на првото јаболко

Најчитани вести

Традиционално на денешен ден Крстовден почнува бербата на преспанското јаболко.

Во Ресен симболично ќе биде скинато првото јаболко со што ќе се означи почетокот на „Преспанскиот јаболкобер“.

Според најавите, на манифестацијата ќе се доделат и награди за најдобри земјоделци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com