23.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Почнува исплатата на помошта од 1,9 милијарди денари

Најчитани вести

Започнува исплата на помошта за месеците февруари и март откако на 36-тата собраниска седница беа изгласани законите за мерките од петиот анкризен пакет.

Една милијарда и 920 милиони денари поддршка за плати за месеците февруари и март 2021 година од утре ќе почнат да стигаат кај граѓаните, соопшти СДСМ.

Фирмите и самостојните вршители на дејност за помош за плати за февруари и март од петтиот пакет мерки ќе може да аплицираат до 30 април годинава. Пролонгирањето е направено преку усвоен амандман на Комсисијата за финансирање и буџет.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести