16.8 C
Skopje
Tuesday, May 18, 2021

Почна одморот за Заев, Мицкоски и пратениците

Најчитани вести

Премиерот, Зоран Заев, од денеска, според најавите од Влада заминува на одмор. Прво ќе летува во Охрид, а потоа заминува во Грција. Христијан Мицкоски по вчерашниот ден когагопрослави  Илинден исто така заминува  на одмор. Тој ќебиде една недела во Хрватска.

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска веќе е на годишен одмор од 25 јули до 5 август во Скандинавија. Во овој период одмори најавија и вицепремиерите Кочо Анѓушев, односно Бујар Османи во Грција и Албанија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести