17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Почната постапката за набавка на 100.000 дози од руската вакцина

Најчитани вести

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека вчера Владата го овластила да потпише договор за набавка на руската вакцина.

„Станува збор за 100.000 дози и преку претставници од Руската амбасада, ќе се обидеме да добиеме информации кога поточно би пристигнале во нашата земја“, рече Филипче.

Тој најави дека во следните денови ќе ги има конкретните датуми.

За кинеските вакцини, Филипче рече дека се надева оти деновиве ќе го имаат и конкретниот датум кога тие ќе пристигнат во земјава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com