37.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Почина 38-годишна самохрана мајка која короната ја прележала пред три месеци

Најчитани вести

Самохрана мајка од Теарце која пред три месеци го прележана коронавирусот починала вчера на 38 години, сподели пратеникот Влатко Ѓорчев.

Неофицијално, починала од тромб, од згрутчување на крвта, ама тоа ќе го потврдат и утврдат лекарите, напиша Ѓорчев на Фејсбук.

„Видете на нејзиниот Фејсбук каков човек беше. Видете ги нејзините постови последниве месеци. Видете каков добар човек беше Верица. До денес, до последниот ден постираше и пишуваше да се помогне на луѓе, особено на семејствата со мали деца. Последниот одговор на Верица е од денес, само 2 – 3 часа пред да почине, а тоа е одговор на вчерашниот пост за помош на мали деца.

Патувај кон небото, македонска душо. Ние ќе ги продолжиме твоите македонски идеали и ќе бидеме тука за твоите 3 мали ангели што ги остави зад себе“ напиша Ѓорчев.

https://www.facebook.com/VladimirGjorcev/posts/4333817306645697

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести