Home Култура Почина Ферус Мустафов

Почина Ферус Мустафов

by Журнал.мк

Кралот на ромската музика, Ферус Мустафов по кусо боледување почина ноќеска на 72-годишна возраст.

Саксофонистот Ферус имаше мозочен удар на 26 април и оттогаш се наоѓаше во болницата „8 Септември“.

Тој беше во критична состојба и беше ставен во вештачка кома.

Ферус Мустафов е роден на 20 декември 1950 година во Штип. Зад себе има импресивна музичка кариера и бројни настапи во Македонија и ширум светот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More